پیاز سورت شده برای صادرات

پیاز سورت شده

پیاز سورت شده برای صادرات را به چه صورت باید تهیه نمود؟ عمدتا در کشور پیاز به صورت سورت نشده خرید و فروش می شود. به جز مواردی مانند خرید پیاز برای صادرات یا استفاده از پیاز در فروشگاه ها، پیاز به دو صورت مورد سورت قرار می گیرد.

سورت کردن یعنی چه؟

سورت کردن یا به اصطلاع سورتینگ یعنی درجه بندی و دسته بندی محصولات. سورتینگ محصولات کشاورزی یعنی اینکه انواع محصولات را از نظر، سایز، شکل ظاهری، رنگ و خرابی و … جداسازی کردن. پیاز نیز برای یک دست شدن و عرضه ان به بازار های جهانی نیاز به سورت کردن دارد.

پیاز سورت شده

پیاز با توجه به اینکه به کشور های مختلف صادر می شود. کشور های مختلف برای سورت ان نظر ها و سفارش های مختلفی دارند. این سفارش ها بر اساس چند گزینه انجام می شود:

 1. رنگ پیاز
 2. اندازه
 3. شکل ظاهری
 4. خرابی

پیاز برای صادرات

پیاز را می توان در سه رنگ برای ارسال به کشور های مختلف خریداری نمود:

بعد از مشخص شدن رنگ پیاز، پیاز سورت می شود و در بسته بندی های توری شکل با وزن های مختلف بارگیری می شود. وزن های توری های پیاز برای صادرات به شرح زیر است:

 • ۱۰ کیلوگرمی
 • ۱۵ کیلوگرمی
 • ۲۰ کیلوگرمی
 • ۲۵ کیلو گرمی
 • ۳۰ کیلو گرمی

روش های سورت کردن پیاز

برای سورت کردن پیاز می توان از دو روش استفاده کرد. این دو روش کلی سورت به شکل زیر هستند:

 • سورت پیاز با دست

در کشورمان به دلیل سنتی بودن کشاورزی و فروش مان، عمده پیاز به صورت دستی سورت می شود. سورت کردن با دست دارای مزایا و معایبی است که می توان به چند مورد ان اشاره نمود.

مزایا و معایب سورت پیاز با دست:

 1. نیروی انسانی بیشتری می توانند کار کنند.
 2. می توان پیاز بیشتری سورت نمود.
 3. دقت کمتر
 4. سایز بندی حدودی
 5. صرفه جویی در وقت

 • سورت پیاز با دستگاه

نوع دیگر سورت، سورت کردن پیاز با دستگاه است. دستگاه های سورت پیاز علاوه بر جداسازی پیاز بر حسب اندازه، بسته بندی ان را نیز انجام می دهند. دستگاه های سورت نیز انواع مختلف دارند که اتوماتیک و تمام اتوماتیک هستند. در کشور دستگاه سورت پیاز تعداد بسیار محدودی وجود دارد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *